התקשרו עכשיו:
03-5782226

מוסך מורשה יונדאי

פרטי התקשרות

זמני פעילות:
א'-ה': 7:30 - 16:30
ו': 7:30 - 12:30

יצירת קשר

אנא מלאו את הפרטים הבאים ונשמח לחזור אליכם בהקדם
יש למלא שם משפחה
יש למלא שם
יש למלא מספר טלפון
יש למלא כתובת מייל
Invalid Input

חלקי חילוף לרכב יונדאי

היבואן הרשמי והבלעדי של רכבי יונדאי בישראל הינה קבוצת כלמוביל, המצויה בבעלת משפחת חרל"פ. הקבוצה שנוסדה לפני יותר ממאה שנים מייצגת יצרנים גדולים נוספים בענף הרכב, וביניהן סמארט, מרצדס בנץ ומיצובישי מוטורס. דגמי יונדאי המיובאים על ידי הקבוצה מיוצרים על ידי יונדאי מוטור הקוריאנית וידועים בכל רחבי תבל כמובילים בחדשנות ומקוריות.

קבוצת כלמוביל מפעילה מספר אולמות תצוגה ומרכזי שירות, בעיקר באזור המרכזי, המציעים ללקוחות טיפולים שוטפים ותיקונים על ידי צוותים המוכשרים באופן ספציפי לטיפול ברכבי יונדאי. כמו כן, במוסכים אלו נהנים הלקוחות מרמת שירות גבוה המותאמת לסטנדרטיים העולמיים של יונדאי מוטורס, ומחלפים מקוריים המאושרים על ידי היצרנית. יחד עם זאת, מרכזי שירות מורשי יבואן אינם המקום היחיד בו ניתן להשיג ולהתקין חלפים בדגמי היונדאי השונים.

היכן מוצאים חלפים לרכבי יונדאי

בין אם מדובר במכונית משפחתית או מסחרית, תפקידה הוא לשרת את בעליה באופן תקין ובטוח לאורך זמן. מובן שמעת לעת מתעורר הצורך להחליף חלקים מסוימים במערכותיה, אם בשל התבלות טבעית או לאחר תקלה או תאונה. למרבית האנשים אין את הכלים או הידע לבצע החלפת חלקים ברכבם, כך שעל המלאכה אמונים בעלי מקצוע המועסקים במוסכים פרטיים, במוסכי הסדר ובמוסכים מורשי יבואן. על פי רוב, מוסכים מורשים יציעו ללקוחותיהם רק חלפים מקוריים, בעוד שהשאר יספקו גם חלפים תואמים או משומשים המצויים ברשותם. לצד אלו פועלים עוד מספר מרכזים וחנויות ייעודיות לממכר חלפים, אך אלו פונים בעיקר אל בעלי המוסכים ובדרך כלל צרכנים רגילים אינם מגיעים אליהם.

קטגוריות שונות של חלפים

את חלקי החילוף של רכבי יונדאי המוצעים במוסכים בישראל ניתן לחלק לשלוש קטגוריות עיקריות – חלפים משומשים, תואמים ומקוריים. החלפים המשומשים מוכרים לכל אדם שנכנס למוסך וביקש לחסוך בעלויות התיקון. מדובר בחלקים שפורקו מרכבים שיצאו משימוש לאחר תאונה או תקלה חמורה, בדרך כלל על ידי חברות המתמחות בתחום אשר חלקן פועלות באזורים אפורים של החוק. חלפים אלו נמכרים במחיר זול בהרבה בהשוואה לחלפים המקוריים, ולעיתים מדובר בחיסכון של אלפי שקלים. יחד עם זאת, הם עשויים שלא להתאים במדויק למפרט המנוע והרכב, לעורר בעיות חוזרות ונשנות, לגרום לסיכונים בטיחותיים, ולכן להסתכם בהוצאה גבוהה בהרבה מרכישת חלף מקורי. לעומתם, חלפים מקוריים הינם הבטוחים והטובים ביותר בהיותם מיוצרים באופן התואם במדויק למפרט היצרן והדגם המסוים.

יש לציין כי חברות רבות מתחום החלפים המקוריים אינן בהכרח מייצרות את הרכבים עצמם, אך הינן בעלות אישור רשמי של היצרן ועומדות תחת פיקחו. באופן כללי, למרות עלותם הגבוהה חלפים אלו הם מהווים את ההשקעה הכדאית ביותר לטווח הארוך, הן מבחינת תפקודה התקין של המכונית והן מבחינת השמירה על ערכה. על הקטגוריה השלישית נמנים חלפים תואמים המיוצרים בהתאם למפרט הרכב, ללא אישור ופיקוח של היצרן. במקרים מסוימים יהוו חלפים אלו אופציה טובה בזכות מחירם הממוצע והתאמתם המדויקת למערכות הרכב.

כיצד לשמור על חלקי הרכב

במקרים רבים החלפה של חלקי הרכב הינה בגדר הכרח, אך עדיין ניתן להימנע מביקורים תכופים במוסך אם מקפידים על מספר כללים בסיסיים. ראשית, מומלץ שלא להזניח את הבדיקות הבסיסיות במכונית כדוגמת נוזלי הקירור והבלמים, שמן המנוע והגיר, או בדיקת סדקים ברצועות. בנוסף, חשוב לדעת כי נסיעה מהירה יחסית הכוללת שימוש מוגבר בבלמים מובילה לשחיקתם, וכמו כן לחץ אוויר בלתי מתאים בצמיגים משפיע לרעה על הבלמים ומערכת ההיגוי. לכן, מומלץ להשקיע מספר דקות בכל שבוע לביצוע הבדיקות הבסיסיות, לנקוט בנהיגה סבירה על הכביש ובשטח, ולבצע תיקונים וטיפולים רק במוסכים מורשי יבואן. פעולות אלו יובילו לחיסכון ניכר בהוצאות על חלפים הדרושים לרכב לאורך שנים.